מומלצים לציבור הדתי
מאפה נאמן
פרטי התקשרות
מצאת טעות? המידע לא מעודכן? העסק נסגר? דווח לנו לעדכון הפרטים
אתה הבעלים של העסק?! בוא לקדם את העסק שלך
02-9923640
עיר: בית שמש
כתובת: יגאל אלון 24
29/01/2013 22:58
דירוג 1
תנו לי לשתף אתכם באירוע מעצבן . אירוע שגורם לי להרגיש רק גועל ממקומות כמו מאפה נאמן בבית שמש. ובתור תושב בית שמש, אני מתבייש בכך. מתבייש שזו רמת המסעדות שמגיעות לבית שמש. מתבייש שרשתות מכובדות וגדולות כמו מאפה נאמן, מתקלקלות כשהן מגיעות לבית שמש.

אחותי הקטנה { אני כותב את כל זה אך ורק בשמי , היא לא יודעת מזה} התחילה לעבוד לפני לא הרבה זמן כמלצרית במאפה נאמן. כל צעיר בגיל ה 20 בבית שמש יודע- אין הרבה מקומות עבודה בעיר. לכן כשמסכימים להעסיק אותך, אתה לא שואל יותר מידי, ומוכן לוותר על הרבה כדי לשמור על מקום העבודה.
הבעיה היא שלא רק אנחנו הצעירים יודעים על כך, אלא גם בעלי המסעדות בעיר. ולכן הם מרשים לעצמם להעסיק בצורה מחפירה , ולרמוס את זכויות העובדים הבסיסיות בתירוץ של , ואני מצטט , "יחסית למסעדות האחרות בבית שמש אנחנו נותנים תנאים מצוינים!". אז הנה חלק התנאים המצוינים האלה:

החזרי נסיעות - אין.
שעות עבודה מובטחות במשמרת -אין.
יחס משפיל ומזלזל -יש.
הפסקה -על חשבונך.
וזה יכול להמשך עוד ועוד.

אבל לא כל זה מה שגרם לי לכתוב את הפוסט הזה. כמו שאמרתי - לעשות הרבה ויתורים זה חלק מהמשחק בבית שמש אם אתה רוצה קצת "דמי כיס" שתוכל לחסוך ללימודים בעתיד.

האירוע המקומם קרה הערב, כאשר אחראית המשמרת הקפיצה את אחותי בטלפון כדי שתגיע לעבוד כמלצרית. אחותי שאלה האם יש טעם להגיע מרחוק , כלומר האם יש עבודה ולא יזרקו אותה באמצע משמרת בתירוץ ש "אין לקוחות". אחראית המשמרת כמובן אמרה לה שהיא מקפיצה אותה רק בגלל שיש הרבה עבודה ואין לה מה לדאוג.
מכיוון שזו הייתה הקפצה, אחותי לקחה מונית ספיישל ושילמה עליה מכיסה, בידיעה שלפחות היא תרוויח קצת מהמשמרת הזו.

אבל כמובן , רצון טוב לחוד ומציאות לחוד. אחרי שעה וחצי החליטה אחראית המשמרת החרוצה שאין מספיק לקוחות ולכן היא חייבת לחסוך עבור זכיין הסניף את משכורת העתק של אחותי, ובכך לתרום למאזן הרווחים! באמת יוזמה ברוכה.
אז לא רק שהיא החליטה להפסיק את עבודתה של אחותי אחרי שעה וחצי בלבד, כמובן ללא שםו כוונה להשלים לה את המשכורת המצופה, היא אף התעלתה וסירבה לתת לה לפחות את החזר הנסיעות אל מקום העבודה ובחזרה, בתירוץ המקורי שרק מי שמסיים את המשמרת ב1 בלילה זכאי להחזר נסיעה. נו , עכישו זה ברור לא? קראי למלצרית, היא תסתום לך חור שעה וחצי, תשלם על נסיעה הלוך מכיסה, ואז תחסכי את המשך העסקתה בחמש שעות הקרובות, וגם תחסכי את מחיר הנסיעה חזור, שהרי היא לא עבדה עד סוף המשמרת!!

אתם הבנתם את זה?

אני כן - זה נקרא לעשוק את מי שאפשר, שאין לו מה לעשות חוץ מלהרכין ראש ולהגיד תודה על זה שאתה קורא לו לשעה לעבוד.

אני מצפה שמישהו ייקח אחריות על המחדל הזה.
אני מקווה שאחותי , ועוד צעירים וצעירות אחרות, יוכלו לעבוד בכבוד , בלי להיות תחת איום הפיטורים התמידי, וההרגשה שבעצם עושים לך טובה שמשלמים לך את המשכורת שלך.

אני מאמין שרשת מאפה נאמן תדע להצדיק את השם הטוב שיוצא לה בדרך כלל, ולטפל במקרה הזה על הצד הטוב ביותר.

אלי.

הוסף המלצה
מכירים את מאפה נאמן? בואו לשתף, להוסיף המלצה או ביקורת בונה! אין לשלוח תגובות המפרות את תנאי השימוש, לרבות דברי הסתה, דיבה.
שם מלא:*
נושא:*
תוכן התגובה:
דירוג:*
כל הזכויות שמורות © דתי פייג'
מיזם גרופ בניית אתרים עם קידום אתרים
ראיתי לאחרונה
בית שמש