מומלצים לציבור הדתי
מדרשת שם עולם

מכון שואה ואמונה "שם עולם" הוקם בשנת תשנ"ו (1996 ) בכפר הרואה על ידי הרב אברהם קריגר. מאז זכה להימנות עם קהילות מוסדות החינוך והנצחה העוסקים בתיעוד ובחקר תקופת השואה, ולהיות חלק חשוב ובלתי נפרד ממערך זה. ייחודו של מכון "שם עולם" הוא בהתמקדותו בסוגיות רוח ואמונה והתמודדות של הפרט והקהילה בימי השואה. זווית ראיה זו חושפת ומנתחת את מעיניי הרוח ותעצומות הנפש שעמדו במבחן הגורלי, וכן מאפשרת הבנה מעמיקה של המאבק בין עולם האמונה והאידיאות הערכים המוסר והזהות היהודית- לבין המציאות שכולה כליון רוע וניוון. 

המשמעות והעוצמה הטמונים באפיק זה מעמידים את השואה באור אחר רלוונטי לתמיד, כמצפן וכמאגר ערכי להתמודדות עם סתירות וניגודים, להתמודדות בין רוח לנהנתנות, בין רוח אלוקים ואדם לרוח בהמית חסרת ערך. 
מאז ועד היווסדו שוקד "שם עולם" לפעול בתחום זה בכל דרכי העשייה כאשר שלושת אגפי המכון- התיעוד, המחקר והחינוך מפרים ומזינים זה את זה. המכון מקיים תכניות שונות לקהלי יעד שונים, בתי ספר, תיכונים, השתלמויות מורים, קורסי מדריכים לפולין, השתלמויות למדריכים, שבתות לקהילות, פרויקטים שונים לעידוד כתיבת עבודות אקדמאיות ועוד. 

פרטי התקשרות
מצאת טעות? המידע לא מעודכן? העסק נסגר? דווח לנו לעדכון הפרטים
אתה הבעלים של העסק?! בוא לקדם את העסק שלך
04-6301637
עיר: כפר הראה
פקס: 04-6365929
הוסף המלצה
מכירים את מדרשת שם עולם? בואו לשתף, להוסיף המלצה או ביקורת בונה! אין לשלוח תגובות המפרות את תנאי השימוש, לרבות דברי הסתה, דיבה.
שם מלא:*
נושא:*
תוכן התגובה:
דירוג:*
כל הזכויות שמורות © דתי פייג'
מיזם גרופ בניית אתרים עם קידום אתרים
ראיתי לאחרונה